ZÁVODNÍ SOURH | MotoGP Emilia Romagna 2024

Enea Bastianini po dramatickém finiši ovládl Velkou cenu Emilia Romagna. Druhý skončil Jorge Martin před Marcem Marcem. Úřadující šampion Francesco Bagnaia závod nedokončil.

Enea Bastianini získal dramatické vítězství ve Velké ceně Emilia Romagna MotoGP 2024 po kontroverzním útoku na Jorgeho Martína v posledním kole. Martín, který vedl po většinu závodu, byl Bastianinim vytlačen ve čtvrté zatáčce a předjet. Po incidentu se Martín ocitl mimo trať a byl viditelně frustrovaný, ale přesto si dokázal zajistit druhé místo. Bastianini díky výhře získal jubilejní sté vítězství pro Ducati v MotoGP.

Druhé místo nicméně Martína udrželo v dobré pozici v boji o titul, zejména poté, co jeho hlavní soupeř Francesco Bagnaia havaroval šest kol před koncem. Bagnaia, který startoval z pole position, se zpočátku držel vpředu, ale pak se propadl za Bastianiniho a Martína a jeho naděje na umístění na stupních vítězů skončily pádem ve 21. kole.

Marc Márquez využil chyby úřadujícího šampiona a po startu ze sedmého místa dojel třetí. Marco Bezzecchi obsadil čtvrtou pozici, zatímco Franco Morbidelli doplnil první pětku. Duo týmu Aprilia Maverick Viñales a Aleix Espargaró si oproti startu také polepšilo, když jezdci italské stáje dojeli na šestém a osmém místě. Fabio Quartararo, který byl po většinu závodu pátý, se v posledních kolech propadl na sedmé místo.

Desítku nejlepších doplnili Álex Márquez a Miguel Oliveira, přičemž KTM prožila těžký den, protože Brad Binder i Pedro Acosta havarovali. Šesnáctý Jack Miller byl nejvýše umístěným jezdcem KTM, zatímco Honda měla tři jezdce na bodovaných pozicích: Joana Mira na 11. místě, Lucu Mariniho na 12. místě a Johanna Zarca na 15. místě.

V případě dotazů nás kontaktujte. Jsme tu pro vás a jsme připraveni vám odpovědět.