FUTAM FUTAM | MotoGP Emilia Romagna 2024

Enea Bastianini egy drámai finálé után dominált az Emilia Romagna Nagydíjon. Jorge Martin végzett a második helyen Marco Marco előtt. A regnáló bajnok Francesco Bagnaia nem fejezte be a versenyt.

Enea Bastianini drámai győzelmet aratott a 2024-es Emilia Romagna MotoGP Nagydíjon, miután az utolsó körben vitatott támadást intézett Jorge Martino ellen. Martínt, aki a verseny nagy részében vezetett, Bastianini a négyes kanyarban meglökte és megelőzte. Az incidens miatt Martín kiesett a pályáról és láthatóan csalódott volt, de így is sikerült megszereznie a második helyet. Bastianini győzelmével a Ducati ünnepelte 100. győzelmét a MotoGP-ben.

A második hely azonban továbbra is jó pozícióban tartja Martint a bajnoki címért folytatott küzdelemben, különösen azután, hogy fő riválisa, Francesco Bagnaia hat körrel a vége előtt bukott. Bagnaia, aki a pole pozícióból indult, kezdetben az élen haladt, de aztán Bastianini és Martin mögé esett, és a 21. körben egy bukás véget vetett a dobogós helyezéshez fűzött reményeinek.

Marc Márquez kihasználta Bagnaia hibáját, és a hetedik helyről indulva a harmadik helyen végzett. Marco Bezzecchi szerezte meg a negyedik pozíciót, míg Franco Morbidelli zárta az első ötöt. Az Aprilia csapat duója, Maverick Viñales és Aleix Espargaró szintén javított eredeti rajtpozícióján, az olasz csapat versenyzői a hatodik és nyolcadik helyen végeztek. Fabio Quartararo, aki a verseny nagy részében ötödik volt, az utolsó körökben hetedik lett.

Álex Márquez és Miguel Oliveira egészítette ki az első tíz helyezettet, míg a KTM-nek nehéz napja volt, mivel Brad Binder és Pedro Acosta is bukott. A tizenhatodik helyezett Jack Miller volt a KTM legjobbja, míg a Hondának három versenyzője is pontszerző helyen állt: Joan Miró a 11., Luca Marini a 12., Johann Zarco pedig a 15. helyen végzett.