Dirka Dirka | MotoGP Emilia Romagna 2024

Enea Bastianini je na Veliki nagradi Emilije-Romanje po dramatičnem zaključku prevladal. Jorge Martin je končal na drugem mestu pred Marcom Marcom. Aktualni prvak Francesco Bagnaia dirke ni končal.

Enea Bastianini je na Veliki nagradi Emilije Romanje 2024 MotoGP dosegel dramatično zmago po spornem napadu na Jorgeja Martina v zadnjem krogu. Martina, ki je vodil večino dirke, je Bastianini potisnil v četrtem zavoju in ga prehitel. Zaradi incidenta je bil Martín zunaj steze in vidno razočaran, vendar mu je kljub temu uspelo osvojiti drugo mesto. Z Bastianinijevo zmago je Ducati proslavil svojo 100. zmago v MotoGP.

Vendar je Martin z drugim mestom ostal v dobrem položaju za boj za naslov, zlasti po tem, ko je njegov glavni tekmec Francesco Bagnaia šest krogov pred koncem dirke padel. Bagnaia, ki je štartal s pole position, je sprva vodil, nato pa zaostal za Bastianinijem in Martinom, njegove upe na stopničke pa je končal padec v 21. krogu.

Marc Márquez je izkoristil napako Bagnaie in končal na tretjem mestu, potem ko je štartal s sedmega mesta. Marco Bezzecchi je zasedel četrto mesto, Franco Morbidelli pa je dopolnil peterico najboljših. Tudi Aprilijin moštveni dvojec Maverick Viñales in Aleix Espargaró je izboljšal svoj prvotni startni položaj, dirkača italijanske ekipe pa sta končala na šestem in osmem mestu. Fabio Quartararo, ki je bil večino dirke peti, je v zadnjih krogih padel na sedmo mesto.

Álex Márquez in Miguel Oliveira sta dopolnila prvo deseterico, medtem ko je imel KTM težak dan, saj sta padla Brad Binder in Pedro Acosta. Šestnajsti Jack Miller je bil najvišje uvrščeni dirkač KTM, pri Hondi pa so bili v točkovanju trije dirkači: Joan Miró na 11., Luca Marini na 12. in Johann Zarco na 15. mestu.