ZÁVODNÍ SOUHRN | MotoGP Indonésia 2024

Jorge Martin předvedl na Velké ceně Indonésie 2024 skvělý výkon, když získal první vítězství od Velké ceny Francie a zvýšil svůj náskok v čele šampionátu o 21 bodů. Nováček Pedro Acosta zaujal druhým místem, zatímco úřadující šampion Francesco Bagnaia se po náročném startu probojoval na třetí místo.

Martin si dojel pro vítězství o 1,404 sekundy a napravil tak chybu ze sobotního sprintu. Acosta se díky druhému místu vyšvihl na páté místo v průběžném pořadí šampionátu a nadále potvrzuje, že je jedním z nejnadějnějších nováčků. Bagnaia překonal problémy z úvodního kola a skončil na stupních vítězů.

Na začátku závodu se odehrálo drama, když Jack Miller, Alex Marquez, Aleix Espargaro a Luca Marini havarovali ve druhé zatáčce. Mezitím se Marc Marquez probojoval z 12. na 7. místo, než ho technické problémy donutily ve 12. kole odstoupit.

V čele závodu nasadil Martin vysoké tempo a vytvořil si pohodlný náskok, když se Acosta čistým předjetím Morbidelliho posunul na druhé místo. Následnoval tlak Acosty na Martina, ale ten si první příčku nenechal vzít. Bitva o zbývající místa na stupních vítězů se postupně přiostřila a Morbidelli, Bastianini, Bezzecchi a Bagnaia se o ně hodně přetahovali. Závod však pro Bastianiniho skončil zklamáním, když ve 21. kole havaroval, a Bagnaia si tak zajistil třetí místo.

Morbidelli skončil na čtvrtém místě před Bezzecchim na pátém místě. Maverick Viñales obsadil šesté místo, zatímco Fabio Quartararo dojel sedmý. Brad Binder obsadil osmou příčku, Johann Zarco byl devátý a první desítku uzavřel Raul Fernandez. Do cíle tohoto rušného závodu dorazilo pouze 12 jezdců.