RACE REPORT | MotoGP Indonesia 2024

Jorge Martin nagyszerű teljesítményt nyújtott a 2024-es Indonéz Nagydíjon, megszerezte első győzelmét a Francia Nagydíj óta, és 21 ponttal növelte előnyét a bajnokság élén. Az újonc Pedro Acosta egy második hellyel nyűgözött le, míg a regnáló bajnok Francesco Bagnaia egy nehéz rajt után felküzdötte magát a harmadik helyre.

Martin 1,404 másodperces előnnyel autózott a győzelemig, helyrehozva a szombati sprintben elkövetett hibát. Második helyével Acosta feljött az ötödik helyre a bajnoki tabellán, és továbbra is megerősíti, hogy ő az egyik legígéretesebb újonc. Bagnaia a nyitó körtől kezdve leküzdötte a problémákat, és a dobogón végzett.

A futam elején drámai helyzet alakult ki, amikor Jack Miller, Alex Marquez, Aleix Espargaro és Luca Marini ütközött a kettes kanyarban. Eközben Marc Marquez a 12. helyről a hetedikre küzdötte fel magát, mielőtt műszaki problémák miatt a 12. körben kiállni kényszerült.

A verseny elején Martin nagy tempót diktált, és kényelmes előnyt épített ki, miközben Acosta egy tiszta előzéssel megelőzte Morbidellit, és feljött a második helyre. Acosta ezután nyomást gyakorolt Martinra, de nem engedte, hogy Martin átvegye az első helyet. A maradék dobogós helyekért folytatott csata fokozatosan kiéleződött, Morbidelli, Bastianini, Bezzecchi és Bagnaia szoros csatát vívott egymással. A futam azonban Bastianini számára csalódással végződött, amikor a 21. körben bukott, így Bagnaia a harmadik helyen végzett.

Morbidelli a negyedik helyen végzett Bezzecchi előtt az ötödik helyen. Maverick Viñales a hatodik, míg Fabio Quartararo a hetedik helyen végzett. Brad Binder lett a nyolcadik, Johann Zarco a kilencedik, Raul Fernandez pedig az első tízben végzett. A sűrű versenyen mindössze 12 versenyző ért célba.