POROČILO O DIRKI | MotoGP Indonezija 2024

Jorge Martin je na dirki za Veliko nagrado Indonezije 2024 prikazal odlično predstavo, osvojil prvo zmago po Veliki nagradi Francije in povečal prednost na vrhu prvenstva za 21 točk. Novinec Pedro Acosta je navdušil z drugim mestom, medtem ko se je aktualni prvak Francesco Bagnaia po težkem začetku prebil na tretje mesto.

Martin je zmagal z 1,404 sekunde prednosti in popravil napako iz sobotnega šprinta. Acosta je z drugim mestom napredoval na peto mesto v razvrstitvi prvenstva in še naprej potrjuje, da je eden najbolj obetavnih novincev. Bagnaia je premagal težave iz uvodnega kroga in se uvrstil na stopničke.

Na začetku dirke je prišlo do drame, ko so Jack Miller, Alex Marquez, Aleix Espargaro in Luca Marini trčili v drugem zavoju. Medtem se je Marc Marquez z 12. mesta prebil na sedmo, preden je moral zaradi tehničnih težav v 12. krogu odstopiti.

Na čelu dirke je Martin narekoval visok tempo in si ustvaril udobno prednost, medtem ko je Acosta čisto prehitel Morbidellija in se prebil na drugo mesto. Acosta je nato pritiskal na Martina, vendar mu ni dovolil, da bi prevzel prvo mesto. Boj za preostala mesta na stopničkah je postopoma postajal vse bolj napet, v tesnem boju pa so bili Morbidelli, Bastianini, Bezzecchi in Bagnaia. Vendar se je dirka končala z razočaranjem za Bastianinija, ko je v 21. krogu strmoglavil in Bagnaii prepustil tretje mesto.

Morbidelli je bil četrti, Bezzecchi pa peti. Maverick Viñales je zasedel šesto mesto, Fabio Quartararo pa sedmo. Brad Binder je bil osmi, Johann Zarco deveti, Raul Fernandez pa je zaokrožil prvo deseterico. V cilj te naporne dirke je prišlo le 12 dirkačev.