ZÁVODNÍ SOUHRN | MotoGP San Marino 2024

Marc Marquez triumfoval v napínavé Velké ceně Misana MotoGP a zastínil Francesca Bagnaiu, zatímco Jorge Martin kvůli strategické chybě skončil o kolo později na 15. místě.

Po startu vedl Bagnaia v úvodním kole do první zatáčky před Francem Morbidellim a Martinem. Martin však Morbidelliho rychle předjel, ale Bagnaiu se snažil dostihnout.

V sedmém kole se kvůli zhoršeným podmínkám pole přiblížilo, což umožnilo Marquezovi posunout se do boje o stupně vítězů. Martin, jediný vedoucí jezdec, který na konci sedmého kola přesedlal na mokrý motocykl, udělal kritickou chybu, protože podmínky se rychle zlepšily. V devátém kole byl Martin nucen znovu dojet do boxů a do závodu se vrátil na 15. místě.

Bagnaia vedl do osmého kola, ale pak ho předjel Marc Marquez, který poté svůj náskok ještě navýšil a získal vítězství. Stupně vítězů doplnil Bastianini na třetím místě.

Toto vítězství znamená Marquezovo první po sobě jdoucí vítězství od roku 2021, čímž snížil svou ztrátu na šampiona na 53 bodů, zatímco Bagnaia nyní ztrácí na Martina pouhých sedm bodů.

Brad Binder si zajistil čtvrté místo, Marco Bezzecchi byl pátý a Alex Marquez šestý. Fabio Quartararo skončil osmý, zatímco Fabio Di Giannantonio devátý a první desítku uzavřel Pol Espargaro.

Body získali také Miguel Oliveira, Johann Zarco, Takaaki Nakagami, Stefan Bradl a Jorge Martin, kterému se podařilo udržet Vinalese v boji o poslední bod.

V případě dotazů nás kontaktujte. Jsme tu pro vás a jsme připraveni vám odpovědět.