FUTAM BESZÁMOLÓ | MotoGP San Marino 2024

Marc Marquez egy izgalmas MotoGP Misanói Nagydíjon diadalmaskodott Francesco Bagnaia előtt, míg Jorge Martin stratégiai hiba miatt egy körrel lemaradva a 15. helyen végzett.

A rajt után Bagnaia az első körben az 1-es kanyarba érve vezette a mezőnyt Franco Morbidelli és Martin előtt. Martin azonban gyorsan megelőzte Morbidellit, de Bagnaia utoléréséért küzdött.

A hetedik körben a romló körülmények miatt a mezőny közelebb került egymáshoz, így Marquez feljött a dobogóra. Martin, az egyetlen vezető, aki a hetedik kör végén vizes motorra váltott, kritikus hibát követett el, amikor a körülmények gyorsan javultak. A kilencedik körben Martin ismét boxba kényszerült, és a 15. helyen állt vissza a versenybe.

Bagnaia a nyolcadik körig vezetett, de aztán Marc Marquez megelőzte, aki ezt követően tovább növelte előnyét és megszerezte a győzelmet. A dobogót Bastianini a harmadik helyen zárta.

Ez a győzelem 2021 óta Marquez első egymást követő győzelmét jelenti, amivel 53 pontra csökkentette hátrányát a bajnokságban, míg Bagnaia már csak hét ponttal van lemaradva Martin mögött.

A negyedik helyet Brad Binder szerezte meg, Marco Bezzecchi az ötödik, Alex Marquez pedig a hatodik helyen végzett. Fabio Quartararo a nyolcadik, míg Fabio Di Giannantonio a kilencedik helyen végzett, Pol Espargaro pedig az első tízben végzett.

Pontokat kapott még Miguel Oliveira, Johann Zarco, Takaaki Nakagami, Stefan Bradl és Jorge Martin, aki az utolsó pontért Vinalest tudta megelőzni.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.