RACE REPORT | MotoGP Ausztrália 2024

Marc Marquez a gyenge rajtot követően elképesztő győzelmet aratott a MotoGP 2024-es Ausztrál Nagydíjon.

A 2024-es Ausztrál MotoGP Nagydíj a Phillip Island-i versenypályán izgalmas versenyt hozott, amelyen Marc Marquez kiemelkedő teljesítményt nyújtott. A második helyről rajtoló Marquez nehezen indult, több helyet is visszaesett, mielőtt az első kanyarba beért volna. Az elvesztett pozíciókat azonban visszaharcolta. Négy körrel a vége előtt Marquez a Miller-kanyarban megelőzte Jorge Martint, és átvette a vezetést, de Martin még nem volt kész. Küzdött és rövid időre visszavette az első helyet.

A kettejük közötti csata kiélezett volt, de Marquez újabb döntő mozdulatot tett, ismét átvette a vezetést és bebiztosította a győzelmet. Mindössze 0,997 másodperccel Martin előtt haladt át a célvonalon, ami a harmadik győzelmét jelentette a szezonban.

A második helyezés ellenére Jorge Martin 20 pontra növelte előnyét a bajnoki tabellán Francesco Bagnaia előtt, aki a dobogót egészítette ki.

Bagnaia, aki nem tudta felvenni a versenyt Marquez és Martin tempójával, több mint 10 másodperccel lemaradva végzett az élen, de dobogós helyezésével továbbra is versenyben marad a bajnoki címért folytatott küzdelemben három futammal a vége előtt.

A futam a Ducati dominanciáját bizonyította, hiszen Fabio Di Giannantonio a negyedik helyen végzett, Enea Bastianini az ötödik lett, Franco Morbidelli pedig a hatodik helyet szerezte meg, így a Ducati tisztán beérte az első hat helyezettet.

A Ducati mögött Brad Binder volt a legjobb KTM-es, aki a hetedik helyen végzett. Maverick Viñales az Aprilia nyolcadik, míg Fabio Quartararo a Yamaha kilencedik lett. Raul Fernandez zárta az első tíz helyezettet.

A 2024-es szezonból már csak három futam van hátra (Thaiföld, Malajzia és Valencia), a bajnoki küzdelem továbbra is szoros.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzánk. Itt vagyunk az Ön számára, és készek vagyunk válaszolni.